LEFA SERVIS

Prodej, servis a montáž nejenom stínící techniky
Venkovní žaluzie - typ Z-90

zpět

Žaluzie - typ Z-90

Venkovní žaluzie Z-90 s vedením ve vodících lištách umožňuje plynule regulovat intenzitu světla v interiéru a současně odstínit až 85% slunečního záření a tím tak zabránit přehřívání interiéru. Lamela ve tvaru Z o šířce 90 mm se zaválcovaným těsněním zaručuje bezhlučný chod žaluzie a má navíc schopnost zatemnit interiér téměř jako rolety. Ovládání žaluzie je možné pomocí kliky nebo elektromotoru. Vyššího komfortu lze dosáhnout napojením na automatiky reagujícími na slunce a vítr. K tichému chodu žaluzií přispívá také těsnění ve vodících profilech. Vodící profily a spodní profil nabízíme v eloxu nebo v libovolné barvě dle stupnice RAL. Horní profil je vyroben z pozinkovaného plechu nebo z hliníku. K zakrytí horního profilu a vytaženého nábalu lamel může být použit hliníkový krycí plech dodávaný v libovolné barvě dle stupnice RAL nebo v eloxu.
Venkovní žaluzie s vedením ve vodících lištách mají větší odolnost v silném větru a menší hlučnost než žaluzie s vedením na lanku.

Technické informace

 

Konstrukční mezní hodnoty
Z 90 ovládaná klikou Z 90 ovládaná motorem
min. šířka 40 cm min. šířka 55 cm
max. šířka 400 cm max. šířka 400 cm
max. výška 400 cm max. výška 400 cm
max. plocha 9 m² max. plocha 14 m²

Spojování žaluzií:

Na jeden pohon lze spojovat i více žaluzií. Maximálně však 3 žaluzie na jeden pohon - při uložení motoru uprostřed sestavy.

Materiál žaluzií:

lamely - hliníkové, oboustranně barevně upravené, vyválcované do tvaru Z se zaválcovaným těsnícím profilem, šířka lamel 90 mm
horní profil - 56 x 58 mm z pozinkovaného ocelového plechu nebo z extrudovaného hliníku
spodní profil - v šířce lamel z extrudovaného hliníku
vodící profily - 20 x 20 mm z extrudovaného hliníku
krycí plech - ohýbaný hliníkový plech o síle 1,5 mm nebo 2 mm
textilní nosiče a pásky - ze speciálních syntetických vláken, barva šedá nebo černá

 

kromě maximálního dopadu světla je tím postaráno i o šetrné klouzání vytahovací šňůry roletová průčelní ( výstupkové) část s třídílnou skříňkou (šuplíkem, schránkou) roletová průčelní část v provedení pravorolety

zpět


Lenka Fabianková - LEFA SERVIS
Veleslavínská 278/47
162 00 Praha 6
tel./fax: +420 224 319 848
mobil: +420 775 914 918